Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

DOWIEDZ SIĘ JAK NASZA KANCELARIA MOŻE CI POMÓC

Istotą ochrony ubezpieczeniowej powinno być zapewnienie spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Dla poszkodowanych w wypadkach uzyskane odszkodowanie niejednokrotnie stanowi jedyną szansę na szybki powrót do zdrowia, prowadzenie normalnego życia czy rzetelne naprawienie pojazdu.

Niestety zakłady ubezpieczeń regularnie zaniżają wysokość świadczeń wypłacanych osobom pokrzywdzonym (w wypadkach w pracy, komunikacyjnych i innych). Przyjmuje się, że taka sytuacja może mieć miejsce nawet w 89% przypadków. Wiele osób, z braku wiedzy, z poczucia bezsilności lub ze strachu, akceptuje zaproponowane stawki. Drogą do uzyskania wyższej kwot odszkodowania może być napisanie odwołania od krzywdzącej decyzji ubezpieczyciela.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela jest środkiem przysługującym osobom poszkodowanym, jeśli wysokość proponowanych świadczeń jest wobec uprawnionego niewystarczająca lub została zaniżona przez ubezpieczyciela. Warto pamiętać, że odwołanie od decyzji ubezpieczyciela jest możliwe zarówno wówczas, gdy nie jesteśmy usatysfakcjonowani wysokością przyznanego odszkodowania, jaki wtedy, gdy ubezpieczyciel całkowicie odmówił nam wypłacenia świadczeń.

Należy pamiętać, że to na poszkodowanym spoczywa obowiązek udowodnienia swoich racji. Dlatego bardzo ważne jest, aby w odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela zmieścić wyczerpujące uzasadnienie, dlaczego nie zgadzamy się z decyzją zakładu ubezpieczeniowego. Argumenty dobrze jest poprzeć odpowiednimi dokumentami, np. opinią niezależnego rzeczoznawcy, wyceną sporządzoną w ASO, opinią lekarza specjalisty w zakresie poniesionych przez nas obrażeń.

Jak działamy?

1. Spotkanie z klientem

Na spotkaniu z klientem omawiamy stan faktyczny oraz wstępnie oceniamy szansę na sukces.

2. Zebranie informacji

Następnie prosimy klienta o przygotowanie dokładnej dokumentacji odnośnie sprawy.

3. Prowadzenie sprawy

Następnie zespół naszych prawników przygotowuje wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do prowadzenia sprawy oraz kompleksowo zajmie się prowadzeniem sprawy na każdym jej etapie, zarówno przedsądowym jak i w ewentualnym procesie sądowym.

4. Stała komunikacja z klientem

Na bieżąco informujemy naszych klientów o aktualnym stanie sprawy oraz wspólnie omawiamy dalsze kroki sprawy.

Dlaczego warto wybrać naszą kancelarię?

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela można sporządzić samemu, ale praktyka pokazuje, że odwołanie przygotowane przez prawnika jest zdecydowanie skuteczniejsze. Sporządzenie poprawnego pod względem formalnym i przekonującego odwołania niejednokrotnie wymaga znajomości niuansów prawa i bogatego doświadczenia w niesieniu pomocy odszkodowawczej.

1400+ udanych spraw

10 lat doświadczenia

1200+ zadowolonych klientów

Możemy pomóc!

Można skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo, a także od razu umówić spotkanie na konkretną godzinę.

+48 506 113 873

kancelaria@adwokat-latecki.pl Pon – Pt 08:00-18:00

Napisz do nas