Sporządzanie i negocjowanie umów korporacyjnych

Nasza kancelaria oferuje sporządzanie wszelkiego rodzaju umów i regulaminów zarówno dla małych i średnich firm, jak i dla dużych korporacji. W oparciu o dogłębną znajomość przepisów prawa cywilnego i handlowego, doświadczenie i wnikliwą analizę potrzeb oraz oczekiwań naszych klientów, opracowujemy umowy, które w najlepszy możliwy sposób zabezpieczają Państwa interesy i pomagają zrealizować biznesowe cele.

W przypadku, gdy kontrahenci wyrażają chęć zawarcia porozumienia, ale ich stanowiska różnią się w jednej lub kilku istotnych kwestiach, udzielamy pełnego wsparcia w procesie negocjowania umowy: przygotowujemy taktykę i zestaw argumentów, doradzamy, opiniujemy i tłumaczymy.

Profesjonalne wsparcie prawne potrzebne jest na każdym etapie działalności przedsiębiorstwa. Nasza kancelaria doradza i uczestniczy w tworzeniu spółek – pomagamy w wyborze optymalnej formy prawnej dla danej działalności (z uwzględnieniem aspektów prawnych i podatkowych dotyczących konkretnej branży), przygotowujemy stosowną dokumentację: umowy i regulaminy oraz sprawnie przeprowadzamy całą procedurę rejestracyjną. Z dbałością o najdrobniejsze szczegóły opracowujemy umowy związane z podziałem, łączeniem i przekształcaniem spółek – dokładnie planujemy cały proces i informujemy o postępach na każdym jego etapie. Sporządzamy dokumenty na wewnętrzne potrzeby firmy: umowy spółek, regulaminy, statuty, protokoły i uchwały walanego zgromadzenia spółki, zarządu czy rady nadzorczej. A także zapewniamy kompleksowe wsparcie przy negocjowaniu i opracowywaniu umów z partnerami zewnętrznymi. Przygotowujemy wszystkie niezbędne dokumenty przy kupnie lub sprzedaży akcji spółek kapitałowych oraz uczestniczymy w każdym etapie złożonego procesu kupna lub sprzedaży przedsiębiorstwa – od analizy stanu finansowego i prawnego przez negocjacje po sporządzenie umowy inwestycyjnej.

Zawieranie umów handlowych to podstawa funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Choć dla prowadzenia firmy najważniejsza jest zawsze treść i postanowienia danej umowy, to warto pamiętać, że nie bez znaczenia są także sposób, w jaki została ona zawarta, i towarzysząca temu atmosfera – odpowiednio sprawne przeprowadzenie całej procedury buduje pozytywny wizerunek kontrahenta i jego pozycję w świecie biznesu. Przygotowanie odpowiednich dokumentów w każdym przypadku warto powierzyć doświadczonej i sprawdzonej kancelarii.