Odszkodowania komunikacyjne

DOWIEDZ SIĘ JAK NASZA KANCELARIA MOŻE CI POMÓC

Osoby poszkodowane w wypadku komunikacyjnym mają prawo starać się również o zadośćuczynienie, czyli finansową próbę rekompensaty negatywnych przeżyć, takich jak ból, cierpienie psychiczne czy rezygnacja z życiowych planów. Zadośćuczynienie przysługuje również najbliższej rodzinie osoby, która w wypadku straciła życie. O odszkodowanie komunikacyjne mogą ubiegać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego: kierowca, pasażer (w tym pasażer pojazdu sprawcy wypadku), rowerzysta i pieszy.

Zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych wszyscy kierujący pojazdami mechanicznymi objęci są obowiązkiem ubezpieczeniowym odpowiedzialności cywilnej (OC). Ubezpieczenie OC obejmuje ochroną wszelkie szkody w mieniu i na zdrowiu poszkodowanych wyrządzone z winy ubezpieczonego kierowcy, w szczególności są to: śmierć poszkodowanego, uszkodzenia ciała, rozstrój zdrowia, utratę, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.

Z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przysługuje odszkodowanie, jeżeli szkoda powstała w związku z ruchem tego pojazdu, przy czym „ruch” jest tu rozumiany dość szeroko i wiąże się także z wsiadaniem lub wysiadaniem z pojazdu, rozładowywaniem i załadowywaniem oraz zatrzymaniem i postojem. To zakład ubezpieczeń, w którym sprawca wypadku miał wykupioną polisę OC, ma obowiązek zapłaty odszkodowania komunikacyjnego, jeśli jednak sprawca nie miał polisy OC lub nie można ustalić jego tożsamości (np. zbiegł z miejsca wypadku), należnych roszczeń można dochodzić od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jak działamy?

1. Spotkanie z klientem

Na spotkaniu z klientem omawiamy stan faktyczny oraz wstępnie oceniamy szansę na sukces.

2. Zebranie informacji

Następnie prosimy klienta o przygotowanie dokładnej dokumentacji odnośnie sprawy.

3. Prowadzenie sprawy

Następnie zespół naszych prawników przygotowuje wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do prowadzenia sprawy oraz kompleksowo zajmie się prowadzeniem sprawy na każdym jej etapie, zarówno przedsądowym jak i w ewentualnym procesie sądowym.

4. Stała komunikacja z klientem

Na bieżąco informujemy naszych klientów o aktualnym stanie sprawy oraz wspólnie omawiamy dalsze kroki sprawy.

Dlaczego warto wybrać naszą kancelarię?

Nasza kancelaria oferuje pełną, profesjonalną i skuteczną, obsługę prawną we wszystkich kwestiach związanych z ubieganiem się o odszkodowanie komunikacyjne. Dla naszych mocodawców dochodzimy najwyższej możliwej rekompensaty finansowej: odszkodowania i zadośćuczynienia. Pomagamy m. in. uzyskać zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, rehabilitacji i lekarstw, zwrot zarobków utraconych w wyniku wypadku i późniejszego leczenia, a także rentę na zwiększone potrzeby związane z długotrwałym pogorszeniem zdrowia. Osobom, które w wypadku straciły najbliższych, udzielamy wsparcia w dążeniu do uzyskania zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

1400+ udanych spraw

10 lat doświadczenia

1200+ zadowolonych klientów

Możemy pomóc!

Można skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo, a także od razu umówić spotkanie na konkretną godzinę.

+48 506 113 873

kancelaria@adwokat-latecki.pl Pon – Pt 08:00-18:00

Napisz do nas